KOMUNIKAT

        Zarząd Rybackiej Spółdzielni "Regalica" w Gryfinie prosi wędkarzy, którzy nie biorą udziału w zawodach organizowanych przez Okręg PZW Szczecin w terminie jak niżej:

5 maja 2024 r. CZELIN - BIELINEK

24-25 sierpnia 2024 r.  OGNICA - KRAJNIK DOLNY

01 września 2024 r.  OGNICA - KRAJNIK DOLNY

 o opuszczenie stanowisk i nieutrudnianie w organizacji zawodów wędkarskich w/w terminach.

 

 

 


 

 UWAGA  WSTRZYMUJE SIĘ AMATORSKI POŁÓW RYB I ODŁOWY RYBACKIE NA ROZLEWISKU KOSTRZYNECKIM  (REJON STAREGO KOSTRZYNKA) DO ODWOŁANIA.

 UWAGA  Nowe okresy ochronne  od 24 lipca 2017 r !  
- węgorz 1 grudnia do 31 marca 
- szczupak 1 stycznia do 30 kwietnia 
- sum 1 stycznia do 31 maja

  Od 01.01.2012 r. dozwolony jest trolling za wykupieniem odpowiedniego zezwolenia. 

  Prosimy o zapoznanie się z przepisami obowiązującymi na wodach użytkowanych przez Rybacką Spółdzielnię "Regalica" w Gryfinie! 
Zgodnie z nowelizacją Ustawy o rybactwie śródlądowym osoba uprawiająca amatorski połów ryb winna posiadać przy sobie kartę wędkarską oraz zezwolenie uprawnionego do rybactwa - RS "Regalica" w Gryfinie. 

 Obowiązkiem wędkarza jest opuszczenie łowiska, jeśli rozgrywane mają być na nim zawody sportowe. Organizator zawodów musi posiadać pisemne zezwolenie uprawnionego do rybactwa w obwodzie rybackim, Rybackiej Spółdzielni ”Regalica” w Gryfinie. 

 


 

 Zawody spławikowe „Rybackiej Spółdzielni Regalica” oraz sklepu „Markus”

            Zawody o puchar prezesa SR Regalica  i nagroda właściciela sklepu „Markus” to pomysł Marka Pawłowskiego oraz prezesa "RS Regalica" Krzysztofa Grzelaka, którzy kilka lat temu dostrzegli na tym polu wolną przestrzeń, gdyż większość istniejących imprez to imprezy tylko dla członków poszczególnych kół wędkarskich. Tym razem na całym kanale swoje stanowisko rozbiło 42 wędkarzy. Zawody trwały cztery godziny, a zawodnikiem, który najlepiej się spisał był   Bartłomiej Bitner (21,9 kg ryb). Drugie miejsce zajął Wiesław Perełka (18,48 kg), w trzecie Bogdan Żmuda (16,38 kg). W klasyfikacji drużynowej pierwszy był Delfinek I (53,09 kg – Bitner, Tarnowski, Rakowski), drugi Delfinek II (50,4 kg – Perełka, Szpak, Żmuda), a trzeci Energetyk (38,51 kg – P.Pawłowska, M.Pawłowski, Wysokiński). W kategorii największa ryba zwyciężył  Władysław Pawlik, który na białego robaka wyciągnął z wody … sandacza o wadze 1,49 kg. 

Ogółem złowiono 460 kg ryb, które po zważeniu wypuszczono do wody. Najczęściej w siatkach wędkarzy lądował krąp, było również sporo małych boleni. Zawody sędziowali Grażyna Nalborska oraz Henryk Gorzkiewicz. 

 

Rekordowy okoń w naszych wodach! 

W dniu 18 lutego 2011 r. w wodach kanału ciepłego złowiony został rekordowy okaz okonia o wadze 2,69 kg i długości 50 cm. Tym samym jest to nowy rekord Polski, pobity po 25 latach!